Обмеження на подорожі не впливають на рівень поширення COVID, – IATA

Обмеження на подорожі не впливають на рівень поширення COVID, – IATA Фото: Обмеження на поїздки (Getty Images)

В Асоціації проаналізували рішення країн щодо обмежень на поїздки

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) проаналізувала вплив обмежень країн на поїздки. Там вважають, що вони (обмеження) не впливають на рівень зараження COVID-19, і уряди повинні знайти інші рішення для зниження ризику зараження, цитує Schengenvisainfo заяву Асоціації.

Так, протягом грудня 2020-січня 2021 року у більшості країн були запроваджені карантинні вимоги, а особливо обмеження для регіонів з високим ризиком з країн півдня Африки. В IATA підкреслюють, що обмеження для пересування в цілому не вирішують проблему поширення COVID.

На думку Асоціації, профілактичні заходи не зменшили рівень зараження, а навпаки, у світі стався один із найзначніших сплесків інфікування: у середньому було зареєстровано понад п'ять мільйонів позитивних випадків.

"Піки та спади нових випадків зараження COVID-19 траплялися навіть тоді, коли обмеження на міжнародні поїздки залишалися стабільними протягом 2021 року, а у 2020 році спостерігалося послідовне збільшення числа випадків зараження, навіть коли обмеження були на найвищому рівні", – зазначено у пресрелізі IATA.

Обмеження на подорожі не впливають на рівень поширення COVID, – IATA

Фото: В IATA розкритикували політику заборони в'їзду та обмежень на поїздки (Getty Images)

У Асоціації дійшли висновку, що:

  • у січні-квітні 2020 року, коли обмежень практично не було, рівень зараження COVID-19 був значно нижчим за 1000, а з введенням обмежень на поїздки кількість випадків захворювання різко зросла.
  • після введення обмежень рівень захворюваності зріс до 2000;
  • коли ввели обмеження для мандрівників з регіонів з високим рівнем ризику, позитивні показники склали цілих 4000, а далі були ще сплески, що призвело до ще більш жорстких правил в'їзду.

За даними Асоціації, у квітні-травні 2021 року спостерігався найвищий пік рівня зараження.

В IATA розкритикували політику заборони в'їзду та обмежень на поїздки. Заявивши, що заборони на поїздки "політизовані та не служать безпеці громадськості".

Нагадаємо, виявлення нового варіанту COVID-19 "Омікрон" викликало плутанину з новими правилами карантину в Європейському Союзі.