"Якщо їхати - то зараз": коли Європа знову закриє кордони для українських туристів

"Якщо їхати - то зараз": коли Європа знову закриє кордони для українських туристів Фото: Відпочинок у Парижі, Франція (pixabay.com)

Як спланувати поїздки взимку, щоб відпустка не "згоріла"

Українські туристи зможуть подорожувати до Європи ще мінімум два тижні - до 20 жовтня. За попередньою інформацією, Україна залишиться в "зеленій зоні" для ЄС на наступний період відкритих кордонів.

Така "інсайдерська" інформація вже з'явилася в соцмережах. Наприклад, кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив, що ймовірно, жодна країна на цьому тижні не буде виключена зі списку "зеленої зони" для третіх країн, яким дозволені туристичні поїздки в ЄС.

"Це означає, що Україна поки "вціліла" і залишиться в списку на найближчі два тижні", - написав він у Twitter.

Коли варто поспішити на відпочинок в країни ЄС і що робити, якщо подорож запланована в листопаді – в матеріалі.

Які критерії "зеленої зони" ЄС для третіх країн

Критерії, за якими пом'якшили обмеження на туристичні поїздки в країни ЄС для всіх мандрівників з третіх країн, були оновлені 21 травня 2021 року.

За новими правилами "планку" допуску знизили в три рази - з 25 випадків на 100 тисяч населення до 75 випадків.

"Якщо їхати - то зараз": коли Європа знову закриє кордони для українських туристівФото: Україна залишається в "зеленій зоні" для країн ЄС (pixabay.com)

Завдяки зниженню рівня захворюваності в Україні влітку наших туристів рекомендували пускати в країни ЄС. При цьому держави вирішували самі, в які терміни й на яких умовах допускати українських туристів і гостей з інших країн "зеленої зони".

За останнім оновленням, з 23 вересня Україна все ще знаходиться в списку країн, для яких зняті обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки. Критерії, за якими кожні два тижні список третіх країн переглядається:

- не більше 75 випадків COVID на 100 тисяч населення в середньому за останні 14 днів;

- стабільний або знижуваний рівень захворюваності;

- більше 300 тестувань на 100 тисяч населення за останні 7 днів;

- не більше 4% позитивних тестів;

- прогрес у вакцинації;

- достовірність статистики.

До слова, рівень "зеленої зони" в самій Україні визначається таким самим показником захворюваності – 75 активних хворих на 100 тисяч населення.

В останні дні всі області України перейшли в "жовту" і "помаранчеву" зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. Захворюваність COVID в Україні, станом на 5 жовтня, становить 315 випадків на 100 тисяч населення.

Велике везіння. Як довго українцям буде дозволено в'їзд до ЄС

Чи варто поспішати побувати в Європі в найближчі два тижні чи можна спокійно планувати відпустку і в листопаді? Співзасновник сайту travelbans.org і авіаексперт Володимир Біленький вважає, що подорожі до країн Європи краще не відкладати.

"Те, що Україну залишили, схоже на велике везіння. З нашою тенденцією щодо захворюваності, я майже впевнений, що в наступний зелений список ми не потрапимо, а далі буде рішення кожної країни окремо - пускати українців чи ні. Тому якщо їхати - то зараз", - говорить експерт в коментарі РБК-Україна.

"Якщо їхати - то зараз": коли Європа знову закриє кордони для українських туристівФото: Польща відкрилася для українців у вересні (unsplash.com/lucas-albuquerque)

Він пояснює: рівень захворюваності в Україні для списку країн ЄС визначається за останні два тижні, і середній показник по нашій країні за цей період ще дає можливість потрапити в "зелену зону".

Втім, навіть якщо "зелений список" зміниться, вимоги ЄС мають рекомендаційний характер, уточняє фахівець. А країни, які істотно залежать від туристів, зацікавлені продовжити сезон. Наприклад, Греція може залишити попередні умови для українців.

"Італія відкрилася для українців однією з останніх. Я б не був упевнений в цьому напрямку та особливо не розраховував на відпочинок там після виключення України з "зеленої зони" ЄС. А ось в Іспанію я б ризикнув планувати відпустку і не думав, що ми скоро потрапимо для них в "червону зону", - зазначає Володимир Біленький.

На думку фахівця, восени можливе також часткове закриття кордонів країн ЄС, коли допуском може служити вакцинація мандрівників.

"Потрібно брати квитки за таким тарифом, коли їх не шкода втратити"

Туристам в нинішніх умовах експерт радить вибирати ті напрямки, які завідомо відкриті: Туреччина, Єгипет.

"Якщо ж туристи планують поїхати в Євросоюз, потрібно брати квитки за таким тарифом, коли їх не шкода втратити. І житло бронювати так, щоб оплата була на місці. Потрібно так побудувати свій графік, щоб звести втрати до мінімуму", - радить він.

"Якщо їхати - то зараз": коли Європа знову закриє кордони для українських туристівФото: Туристичні країни можуть не поспішати закривати кордони (pixabay.com)

Він додає: зараз за багатьма напрямками можна придбати авіаквитки по 10-20 євро. Для тих, хто планує вікенд в Парижі в кінці жовтня або в листопаді, Володимир Біленький радить перенести поїздку на більш ранні дати.

"Краще летіти прямо зараз - це 100 відсотків. Далі починається "лотерея", і можна тільки мінімізувати можливі втрати. Або інша стратегія: чекати до останнього і купувати квиток за кілька днів до вильоту, щоб розуміти, що вас дійсно пустять. У цьому, до речі, проблема багатьох авіакомпаній зараз - немає глибини продажів. Раніше купували квитки за місяці й півроку, то зараз беруть "зараз на зараз".

Відпустку варто планувати з турокомпаніями, які повернуть гроші

Втім, зимовий відпочинок в Європі можна продовжувати планувати. Але краще подорожувати з туроператорами, які перенесуть гроші в разі закриття кордонів.

"Туристичні компанії пропонують умови, якщо країна закривається, вашу путівку переносять на більш пізні дати. Наприклад, зараз така ситуація в Туреччині, коли практично всі готелі знаходяться "на стопі" (повністю заброньовані всі номери – ред.), незважаючи на те, що вже жовтень. Це сталося через перенесення путівок росіян, коли ввели заборону на польоти на початку літа", - підказує вихід фахівець.

Нагадаємо, ми писали, в які країни українці можуть вирушити у відпустку взимку.

Також ми розповідали, в які країни Європи українці найчастіше їдуть в автобусні тури восени.