Велика різниця: порівнюємо ціни на відпочинок у Хорватії та Чорногорії у вересні

Велика різниця: порівнюємо ціни на відпочинок у Хорватії та Чорногорії у вересні Фото: Відпочинок у Хорватії та Чорногорії (колаж РБК-Україна)

Яку країну вибрати для відпочинку у Європі в оксамитовий сезон

Країни, де українці можуть відпочити у нинішньому туристичному сезоні, можна буквально перелічити на пальцях однієї руки. Тому тренд цього літа й осені – відкривати заново цілком знайомі локації. Серед таких – улюблений усіма європейський відпочинок у Хорватії та Чорногорії.

За даними туроператорів, майже всі тури у цьому напрямку на оксамитовий сезон були заброньовані на місяць наперед.

Втім, скупатися в теплому Адріатичному морі та насолодитися європейською атмосферою все ще можливо.

Велика різниця: порівнюємо ціни на відпочинок у Хорватії та Чорногорії у вересні

Фото: Відпочинок у Хорватії (pixabay.com)

Яку країну обрати?

Обидві країни – Хорватія і Чорногорія, знаходяться на Балканському півострові і омиваються водами Адріатичного моря. В оксамитовий сезон клімат там приблизно однаковий – температура повітря тримається на рівні 28 градусів, а води в морі – 24-26. Вересень - найкомфортніший час для пляжного відпочинку – сонце гріє, але вже не пече, а засмага не загрожує сонячними опіками.

Пляжі – громадські й безкоштовні в обох країнах. Втім, у Чорногорії пляжі в основному піщані та піщано-галькові, в той час, як в Хорватії частіше зустрічаються кам'янисті пляжі, на яких потрібне спеціальне взуття.

Проте вистачає в Хорватії та піщаних пляжів, і покритих перлинно-блакитною галькою, які до того ж відзначені "Блакитним прапором" за бездоганну чистоту. Природа і пам'ятки в обох країнах варті, щоб їх вивчали з року в рік.

Проживання і сервіс у зазначених країнах – "дві великі різниці". Хорватія як країна ЄС повністю відповідає європейському рівню сервісу. Це робить її привабливою для туристів із Західної Європи та водночас - досить дорогою. Це відбилося на готельному ринку – вартість ночі в готелі починається з 65 євро.

Більшість пропозицій житла для туристів тут – вілли й 5-зіркові готелі. При цьому зупинитися в хостелі або дешевих апартаментах шанси невеликі. У Чорногорії ж багато житла категорії 2*, приватних вілл та апартаментів по 30 євро за ніч, і набагато менше дорогих готелів.

Велика різниця: порівнюємо ціни на відпочинок у Хорватії та Чорногорії у вересніФото: Відпочинок в Чорногорії (pixabay.com)

Культура та мова спілкування з туристами. Судячи з відгуків туристів, обидві країни також відрізняє гостинність місцевих жителів. До речі, Чорногорія – країна, де переважна більшість населення - православні слов'яни. Багато з них говорять російською мовою, що дуже зручно для наших туристів.

Водночас у Хорватії говорять з іноземцями англійською та німецькою. Більшість населення Хорватії – слов'яни-католики, які також гостинні, але більш скрупульозні у питаннях сервісу для туристів.

Ціна на харчування та екскурсії відрізняються пропорційно вартості житла. Так, в Чорногорії готелі і їжа в ресторанах і кафе можуть бути на 30-40% дешевше, ніж у Хорватії.

Відпочинку у Чорногорії надають перевагу здебільшого вихідці з країн пострадянського простору, у Хорватії відпочиває більше європейців. Для в'їзду в Хорватію українцям потрібен біометричний паспорт, а для в'їзду в Чорногорію достатньо мати при собі звичайний закордонний паспорт.

Велика різниця: порівнюємо ціни на відпочинок у Хорватії та Чорногорії у вересніФото: Озера в Хорватії (pixabay.com)

Скільки коштують тури наприкінці сезону?

Для українських туристів основний доступний варіант відпочинку в обох європейських країнах – придбати пакетний авіатур. Туроператори обіцяють чартерні рейси щонайменше до останніх чисел вересня, а при наявності попиту – додатково і в жовтні.

Ми вивчили найвигідніші пропозиції провідних туроператорів на останню декаду вересня з перельотом і страхуванням.

Хорватія – від 850 євро

У туристичної компанії "Anex Tour" тижневий відпочинок на двох до Хорватії з вильотом 26 вересня в 3-зірковому готелі обійдеться від 852 євро, в 4-зірковому – від 891 євро, 5* - від 1533 євро.

У туроператора "JoinUp!" 7 ночей в 3-зірковому готелі з вильотом 19 і 23 вересня обійдуться від 1448 євро (зі сніданками та вечерями), а у 4* - 1427 євро.

В "Аполло-тур" тижневий тур в 3*-готель з вильотом 20 вересня обійдеться 848 євро, 4* - від 760 євро, а в 5* готелі – від 1466 євро.

Чорногорія – від 500 євро

В Чорногорії ж 7 днів відпустки в 3* готелі (віллі) "Anex Tour" пропонує за 507 євро з вильотом 23 вересня, в 4* апартаментах (студіо) – 547 євро, в 5-зірковому готелі – 1022 євро (зі сніданками).

У туроператора "JoinUp!" тижнева відпустка з вильотом 23 вересня обійдеться в 558 євро в 3* готелі, в 4* - від 698 євро, а в 5-зірковому готелі – від 1023 євро.

Туроператор "Travel Professional Group" у 3* готелі тиждень на двох пропонує за ціною від 577 євро з вильотом 20 вересня, 4* - від 626 євро, а 5-зірковий відпочинок обійдеться від 1018 євро.

Велика різниця: порівнюємо ціни на відпочинок у Хорватії та Чорногорії у вересніФото: Пляж в Чорногорії (pixabay.com)

Карантинні обмеження: порівняння правил для туристів

Правила в'їзду для туристів у двох країнах мають відмінності.

При в'їзді в Хорватію потрібно пред'явити роздрукований результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, який зроблений не раніше 48 годин до перетину кордону.

При в'їзді в Чорногорію не потрібні ні тести, ні самоізоляція.

З 11 вересня МОЗ України вніс Хорватію і Чорногорію до "червоного" списку країн за рівнем поширення COVID-19. Наприклад, у Хорватії останні показники активних випадків коронавірусу – 91,7 особи на 100 тисяч населення, у Чорногорії – 256,4 (в Україні – 88,1).

Це означає, що туристи при поверненні в Україну повинні будуть здати ПЛР-тест або відправитися на самоізоляцію. До речі, деякі туроператори вже пропонують компенсувати таке тестування при поверненні з відпочинку у країнах "червоного" переліку.

До слова, якщо хочеться насолодитися відпочинком на Адріатиці без необхідності вибирати між сусідніми країнами, туристичні компанії пропонують об'єднати їх в одному турі, насичений враженнями.

Нагадаємо, ми писали, скільки коштують тури на курорти Туреччини у вересні.

Також ми повідомляли, де відпочити на Балканах в оксамитовий сезон.