Англія суттєво послаблює умови для вакцинованих туристів: що потрібно знати

Англія суттєво послаблює умови для вакцинованих туристів: що потрібно знати Фото: Тауерський міст у Лондоні (unsplash.com/charles-postiaux)

Крім ПЛР-тестів, також  скасовують самоізоляцію після прибуття 

Влада Англії ухвалила рішення скасувати для вакцинованих від коронавірусу туристів вимогу здавати ПЛР-тест перед прибуттям до Англії. Про це повідомляє The Independent.

"З п'ятниці ми скасуємо перевірку перед вильотом. Ми також скасуємо вимогу самоізоляції після прибуття", – заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Так, з 4 ранку 7 січня вакциновані мандрівники з подвійною дозою (і молодше 18 років) більше не повинні здавати негативний результат тесту на коронавірус (ПЛР або антиген) після прибуття в Англію.

З тієї ж дати та часу цим двом групам більше не доведеться самоізолюватися, очікуючи результатів тесту на "другий день", отриманих після прибуття.

З цих вихідних також буде скасовано вимогу до прибуття з подвійною дозою для проходження ПЛР-тесту на "другий день" після прибуття.

Починаючи з 4 години ранку в неділю, 9 січня, повністю вакциновані (і віком до 18 років) можуть замість цього вакциновані мандрівники зможуть пройти більш дешевий тест на антиген протягом двох днів після прибуття, при цьому їм не потрібно проходити карантин в очікуванні результату.

"З п’ятниці ми скасуємо тест перед відправленням... ми також скасовуємо вимогу ізоляції після прибуття", – сказав пан Джонсон під час сьогоднішнього засідання PMQ.

Таке послаблення обмежень поширюється тільки на Англію, але цілком ймовірно, що уряди Уельсу, Шотландії та Північної Ірландії незабаром наслідують їхньому прикладу.

Крім того, міністр транспорту Грант Шаппс підтвердив послаблення вимог до тестування, написавши у Твіттері, що "ці заходи більше не є пропорційними", оскільки Omicron "є домінуючим варіантом і широко поширений у Великої Британії".

Водночас, жодне з чинних правил поїздок не зміниться для нещеплених мандрівників – вони як і раніше повинні будуть продовжувати здавати негативний тест перед від'їздом, проходити карантин протягом 10 днів після прибуття і здавати ПЛР-тест на другий і восьмий дні самоізоляції.

Таким чином, від 7 січня правила в'їзду в Англію повернуться до того, що діяло в період від 24 жовтня до 30 листопада минулого року.

Нагадаємо, раніше ми писали, туристам у Європі компенсуватимуть перенесення авіарейсів.