Обліт Європи та вивезення "коридорами". У росіян масово виникають проблеми через авіаблокаду

Обліт Європи та вивезення "коридорами". У росіян масово виникають проблеми через авіаблокаду Фото: Пам'ятник літаку в аеропорту Москви (wikipedia.org)

Російські літаки вже почали вилучати за кордоном

Більше 150 тисяч російських туристів "застрягли" за кордоном внаслідок закриття неба Європи та Канади для російських авіакомпаній через вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє TRAVEL РБК-Украина з посиланням на підрахунки Вісника АТОР.

Закриття неба зробило обліт Європи нездоланною перешкодою

Після авіаблокади російських літаків в Європі та Канаді в Росії почалося масове скасування рейсів, включаючи як близькі напрямки – Єгипет, так і далекі – Домінікана, Куба, Мексика.

Також авіакомпанії та туроператори скасовують бронювання на нові дати.

Обліт Європи та вивезення "коридорами". У росіян масово виникають проблеми через авіаблокаду

Фото: Літак Аерофлоту летів в Італію через Казахстан і був завернутий назад біля Греції (скріншот avianews.com)

Причина таких кроків – повне закриття повітряного простору зробило обліт Європи практично нездоланною перешкодою для здійснення трансатлантичних рейсів російських авіакомпаній.

Також, за даними видання, компанії скасовують рейси через інциденти із затримання у третіх країнах російських літаків лізингодавцями. Наприклад, з Мексики не випустили Boeing-777 авіакомпанії NordWind, а три літаки "Победа" були затримані в Стамбулі.

Втім найперші скасування стосуються трансатлантичних перельотів – "Аерофлот" скасував рейси в США, Мексику, Кубу.

Авіакомпанія AZUR air також оголосила про скасування рейсів в карибські країни. Це планують зробити й Nordwind, и Royal Flight.

На думку фахівців, причини не лише в можливому вилученні суден, але й великі складнощі та високій вартості маршрутів з урахуванням обльоту закритого повітряного простору скандинавських країн та Канади.

Обліт Європи та вивезення "коридорами". У росіян масово виникають проблеми через авіаблокаду

Фото: Літак Аерофлоту (gettyimages.com)

Туристів будуть забирати вивізними рейсами

За попередніми підрахунками, за кордоном знаходяться понад 150 тисяч російських туристів. Більше 27 тисяч росіян – саме в тих напрямках, звідки їх стало складно забрати. Це Європа, США, Карибські країни.

Вочевидь, що для вивезення такої кількості громадян туроператорам доведеться просити допомоги Мінтрансу. Деякі країни нададуть разові " гуманітарні коридори" для того, щоб росіяни могли залишити курорти і повернутися додому.

Зараз вивізні рейси дозволили Греція і Кіпр, де за приблизними підрахунками, можуть знаходитися до 2500 і 1600 туристів відповідно.

Тим часом, російським туроператорам влада збирається заборонити продавати тури у країни, які закрили небо для російської авіації.

Нагадаємо, ми писали, що українцям масово допомагають за кордоном. Куди та до кого можна звертатися.