На курорті Славське переселенців приймають у кожній садибі, – експерт

На курорті Славське переселенців приймають у кожній садибі, – експерт Фото: Готель у Славському (booking.com)

Туристы приезжают на выходные, но на дольше редко кто остается

У готелях популярного до війни курорту Славське Львівської області – не більше 10% туристів, які приїжджали сюди раніше. Разом з тим, майже у всіх місцевих приватних садибах приймають переселенців.

Про це РБК-Україна розповіла начальник відділу туризму та комунікації Славської селищної ради Ольга Безушко.

За її словами, цього літа знизилася кількість днів, на які приїжджають в гості. Туристи їдуть в місцеві готелі в основному на вихідні.

"Немає середньої тривалості проживання 5 діб, як раніше. Люди приїжджають на короткий термін – "переключитися" на вихідні. В основному із західних і центральних областей, Київщини. Практично немає одеситів, жителів Херсона, Запоріжжя та Сходу", — зазначила вона.

За словами Ольги Безушко, така ситуація – наслідок воєнного стану і проблем з паливом. У тому ж минулому році в цей час садиби та готелі в Славському були заповнені на 100%. У ці літні місяці такого не спостерігається.

"Туристами вважають гостей від трьох діб проживання. Таких, хто у нас проживає три доби – немає і 10% заповнюваності", — каже чиновниця.

На курорті Славське переселенців приймають у кожній садибі, – експерт

Фото: Значно знизилася кількість днів, на котрі приїздять туристи до Славська (booking.com)

Вона додає, що на території Славського проживають багато внутрішньо переміщених осіб – такі є практично в кожній садибі й готелі - десь вони живуть безкоштовно або ж за мінімальні кошти.

При цьому бізнес платить за них турзбір. До місцевого бюджету надходження йдуть на рівні минулих років. Також у Славському відкриті дитячі табори. Але вони теж заповнені далеко не на тому рівні, як було до війни.

"Немає бронювання заздалегідь, максимум – за тиждень або півтора. У минулі роки більшість готелів могли похвалитися, що серпень на державні вихідні у них зайнятий", — звертає увагу фахівець.

У Славське приїжджають сім'ями з дітьми – часто це захисники, яких відпускають на ротацію, вони відпочивають і "переключаються" з сім'ями, каже Ольга Безушко.

"Раніше була тенденція, що городяни, жінки з дітьми, приїжджали на місяць і довше часу, щоб перечекати, поки в місті не спаде спека. Тепер такого немає", – додає вона.

Нагадаємо, половина готелів Київської області після окупації не відкрилася.

Також пляжний сезон в Україні зруйновано на 90%, розповів РБК-Україна експерт.