Спеціальна перепустка у готелі. Італія вводить нові заходи щодо боротьби з COVID

Спеціальна перепустка у готелі. Італія вводить нові заходи щодо боротьби з COVID Фото: В Італії вводять нові заходи щодо боротьби з COVID-19 (unsplash.com/michele-bitetto)

Мандрівникам потрібна цифрова сертифікація, щоб підтвердити свій статус вакцинації

В Італії затвердили цифровий пропуск COVID-19, вимагаючи підтвердження вакцинації для проживання в готелях, для польоту літаком, поїздки на поїзді, відвідування ресторану та багато іншого.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я Італії сертифікат QR-код, так званий перепусткою ("супер зелена перепустка") буде видаватися людям, які повністю вакциновані або одужали від COVID-19, пише Travelandleisure.com та Lonelyplanet.com.

На додаток до готелів та транспорту в країні, "супер-зелений пропуск" дозволить італійцям та туристам від 12 років і старше відвідувати такі місця, як музеї, спа та тематичні парки, а також кататися на лижах на знаменитих гірських курортах Італії, оскільки перепустка буде потрібно їздити на гондолах та крісельних витягах

Окрім перепустки, в Італії також вимагають, щоб люди носили маски FFP2/KN95 на всіх культурних та розважальних заходах у приміщенні та на відкритому повітрі, а також у всіх видах громадського транспорту принаймні до 31 березня.

"Базовий зелений пропуск" спеціально доступний для людей, які мають докази негативного молекулярного тесту на COVID-19, проведеного протягом останніх 72 годин, або негативного експрес-тесту на антиген, проведеного протягом останніх 48 годин, але він не буде дійсним для таких місць, як літаки та ресторани.

Італія також закрила нічні клуби та дискотеки до 31 січня 2022 року. До цього часу також заборонені концерти та заходи просто неба.

Що таке "супер зелений пропуск" і де він потрібен

У країні ввели зелену перепустку минулого літа, яка засвідчує, що власник з негативним результатом на COVID-19 або був вакцинований або вилікувався від вірусу. Він використовується для надання власнику доступу до багатьох другорядних послуг по всій країні. У грудні перепустка була посилена і стала тим, що місцеві ЗМІ охрестили "супер-зеленим перепусткою" з віддаленою можливістю тестування, щоб стимулювати використання вакцини, оскільки кількість випадків COVID-19 продовжує зростати.

Від 11 січня 2022 року "супер-зелений пропуск" поширюватиметься на більшу кількість місць та заходів, включаючи бари, ресторани та будь-які закриті приміщення, де подають їжу та напої, навіть для обслуговування в барі.

Спеціальна перепустка у готелі. Італія вводить нові заходи щодо боротьби з COVID

Фото: В Італії вводять спеціальну перепустку у готелі (unsplash.com/andreeew-hoang)

Це також необхідно для доступу до громадського транспорту, готелів, гірськолижних витягів, басейнів, музеїв, виставок, культурних центрів, спа-салонів, тематичних парків та багато іншого.

Заходи поширюються усім осіб старше 12 років. По суті це означає, що для такої діяльності потрібна вакцинація або відновлення.

Які правила в'їзду до Італії для туристів

Тим часом Італія посилила правила в'їзду. Від 16 грудня туристи з країн Європейського Союзу тепер мають пред'явити негативний ПЛР-тест, взятий протягом 48 годин до від'їзду, або тест на антиген, взятий за 24 години до в'їзду до Італії, навіть якщо вони мають доказ вакцинації, такий як цифровий сертифікат. ЄС про COVID.

Це правила поширюється і для мандрівників із країн, що не входять до ЄС, таких як США, Велика Британія та Канада.

Крім надання негативного тесту, зробленого за 72 години до прибуття, нещеплені мандрівники зобов'язані самоізолюватися протягом п'яти днів. Вони повинні надати другий негативний тест наприкінці цього періоду, щоб вийти з карантину.

Які правила в'їзду в Італію для українців сьогодні

Згідно з оновленими правилами на сайті МЗС перетину кордону Італії, у зв'язку з пандемією Covid-19 Україна з 16 грудня 2021 року внесена до переліку країн списку Е, що передбачає заборону на необов'язкові поїздки громадян України, у тому числі з метою туризму.

Виняток становлять громадяни України – власники посвідки на проживання в Італії, або ті, хто в'їжджає до Італії за підтвердженими мотивами роботи, навчання, лікування чи абсолютної потреби.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Греції продовжили обмеження та змінили правила в'їзду.