Літо на морі: кращі країни для пляжного відпочинку в 2021 році

Літо на морі: кращі країни для пляжного відпочинку в 2021 році Фото: Відпустка на морі (pixabay.com)

Курорти, де комфортна для відпустки погода починається в червні

Літній відпочинок у більшості українців асоціюється з теплим морем і сонячним пляжем. У 2021 році список відкритих для туристів країн розширюється – навіть під час пандемії можна повноцінно провести відпустку на морських узбережжях без особливих обмежень.

Ми вибрали найбільш комфортні та близькі країни для пляжного відпочинку в літній сезон, куди можна вирушити з України без карантинних умов або тільки з негативним ПЛР-тестом.

На середземноморському узбережжі пляжний сезон триває з середини травня і завершується в середині осені. В цей час вода прогрівається до рівня "парне молоко". На Червоному морі влітку бувають екстремальні температури повітря від 40 градусів, вода в морях Балканських країн радує приємними 25 градусами.

Туреччина

Середземноморське узбережжя Туреччини – найпопулярніший напрямок серед українців під час пляжного сезону. Купатися в морі туристи масово починають у другій половині травня, а в липні й серпні вода на мілководних пляжах декому здається навіть гарячою.

Популярні курорти: Анталія, Кемер, Аланія, Бодрум, Фетхіє.

Літо на морі: кращі країни для пляжного відпочинку в 2021 роціФото: Курорт у Туреччині (pixabay.com)

Для поїздки в Туреччину на поточний момент необхідно здавати ПЛР-тест та заповнити електронну анкету для в'їзду в країну. В ній туристи повинні вказати актуальний номер телефону, до якого буде прив'язана індивідуальний код здоров'я HES. Цей код є "перепусткою" у всі громадські місця, включаючи ресторани, хамами та транспорт.

Грузія

Температура води в Чорному морі біля узбережжя Грузії влітку досягає 25 градусів. Пляжі галькові та піщано-галькові. Пляжний сезон починається в червні, клімат на курортах – субтропічний. Відпочинок в Грузії цінується за гастрономічну складову. Також є водні розваги, включаючи дайвінг.

Найпопулярніші й розвинені курорти: Батумі, Кобулеті.

На поточний момент для в'їзду до Грузії необхідна довідка про вакцинацію або негативний ПЛР-тест за 72 години до перетину кордону. Другий тест – після прибуття на 3 день перебування.

Літо на морі: кращі країни для пляжного відпочинку в 2021 році

Фото: Готель в Грузії (booking.com)

Болгарія

Хоча для іноземних туристів Болгарія збирається відкритися з 1 травня, комфортна погода для пляжного відпочинку настає в червні. У цьому місяці вода на узбережжі Чорного моря може прогрітися до 22 градусів, у наступні місяці – до 24.

Найпопулярніші курорти: Сонячний берег, Золоті Піски, Несебр, Святий Влас.

Для поїздки в Болгарію на цей час діють такі правила: негативний ПЛР-тест за 72 години, або довідка про вакцинацію, або довідка про наявність антитіл до COVID.

Чорногорія

Туристичний сезон для іноземних туристів обіцяють розпочати з 1 травня. З України заплановані чартерні рейси. Купатися в морі в Чорногорії комфортно з червня – вода на узбережжі Адріатичного моря почне прогріватися до 21 градусів, на пляжах Которської затоки буде на пару градусів більше. У липні вода досягає 24 градусів у морі.

Популярні курорти: Будва, Бечичі, Котор, Герцег Нові, Ульцинь.

Літо на морі: кращі країни для пляжного відпочинку в 2021 році

Фото: Готель у Чорногорії (booking.com)

Для в'їзду в Чорногорію необхідно надати один з документів: негативний результат ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до поїздки; тест на антитіла (класу IgG), зроблений не пізніше 30 днів; підтвердження вакцинації другою дозою вакцини, менше ніж за 7 днів до в'їзду.

Албанія

Чартерні рейси в Албанію з України починаються вже в кінці квітня. При бажанні купатися в морі можна вже у травні на узбережжі Адріатики – на курорті Дуррес. Там найтепліше море – в цей час вода прогріється до 21 градуса. Влітку вода на узбережжі прогрівається до 22-25 градусів.

Популярні курорти: Дуррес, Вльора, Саранда, Ксамиль.

При в'їзді не потрібно дотримуватися ніяких карантинних обмежень. Громадяни України можуть їздити в Албанію без тестів та проходження карантину.

Літо на морі: кращі країни для пляжного відпочинку в 2021 роціФото: Відпочинок на Кіпрі (booking.com)

Кіпр

Погода на Кіпрі сприяє пляжному відпочинку вже в травні. У червні на тепліших пляжах вода прогрівається до 24-25 градусів. Влітку найбільш прохолодний і комфортний пляжний відпочинок – в Пафосі. Популярні курорти: Протарас, Айя-Напа, Пафос, Лімассол.

На Кіпрі поступово знімають карантинні обмеження. З 1 квітня дозволений в'їзд українцям без проходження карантину. В'їжджати потрібно з двома ПЛР-тестами. Перший – за 72 години до перетину кордону, другий – після прибуття в аеропортах Ларнаки або Пафосу (вартість 30-32 євро). У випадку, якщо турист захворіє COVID під час відпочинку, кіпрська влада обіцяє безкоштовно лікувати та годувати.

Нагадаємо, раніше ми писали про найбільш доступні за ціною країни для відпочинку влітку.

Також повідомлялося, які курортні острови відкриваються для туристів в травні.