Від 1800 гривень на місяць. Хто може отримати грошову допомогу на оплату комуналки

Від 1800 гривень на місяць. Хто може отримати грошову допомогу на оплату комуналки Фото: Переселенці в Одесі (gettyimages.com)

Українська благодійна організація Карітас України надає допомогу на перезимування українцям, які постраждали від воєнних дій.

Вразливим категоріям людей можуть допомогти оплатити комунальні послуги або придбати паливо, розповів РБК-Україна директор департаменту гуманітарного реагування Карітасу України Григорій Селещук.

Допомога на зиму: на паливо та оплату комунальних послуг

Звертатися в Карітас України за допомогою на перезимування можуть українці, які постраждали від війни та належать до найбільш вразливих категорій. У фонді є два види такої допомоги:

 1. Грошова допомога на оплату комунальних послуг передбачена для людей, які проживають як у квартирах, так і в приватних будинках.

"Ця сума має забезпечити повністю оплату комунальних послуг – з розрахунку від 1800 гривень на місяць упродовж 3-4 місяців, приблизно 5-6 тисяч гривень на опалювальний період", – розповідає Григорій Селещук.

 1. Кошти на придбання палива виділяють, якщо люди опалюють не газом, а дровами чи вугіллям.

"В такому випадку ми або закуповуємо тверде паливо і привозимо людям, або видаємо грошовий грант, якщо вони можуть самі організувати покупку і доставку. Розраховуємо, щоб вистачало на зиму – 5-6 тон твердого палива", – уточнює фахівець.

Від 1800 гривень на місяць. Хто може отримати грошову допомогу на оплату комуналкиФото: Допомога бути у закупівлі твердого палива (getyimages.com)

В яких регіонах можна отримати допомогу на перезимування

Грошові гранти на оплату комунальних послуг та придбання твердого можна отримати в таких областях:

 • Полтавській;
 • Київській;
 • Запорізькій;
 • Дніпропетровській;
 • Харківській;
 • Миколаївській.

Критерії на отримання допомоги від Карітас Україна: хто може претендувати

Для того, щоб претендувати на допомогу, треба відповідати критеріям вразливості, зазначає Григорій Селещук.

"Є цільова група: внутрішньо переміщені особи; мешканці деокупованих територій; люди, в яких пошкоджене обстрілами житло; ті, хто проживають поблизу зони активних бойових дій на підконтрольних Україні територіях", – пояснює він.

Від 1800 гривень на місяць. Хто може отримати грошову допомогу на оплату комуналкиФото: Оформлення допомоги в Карітасі в Запоріжжі (надане РБК-Україна)

Але є також критерії вразливості:

 • багатодітні сім'ї;
 • люди з інвалідністю або хронічними хворобами;
 • самотні літні люди;
 • одинокі матері і батьки.

"Ці критерії є маркерами пріоритетності надання допомоги, тобто в першу чергу допомогу отримають люди, які мають не один критерій вразливості, а два. Наприклад, якщо у багатодітній сім'ї є дитина з інвалідністю. Насправді зараз більшість допомоги призначається тим, хто має два критерії вразливості", –зазначає фахівець.

Для попередньої реєстрації можна звертатися на гарячу лінію 0 800 33 67 34 чи прийти в один з осередків.

Карітас надає грошову допомогу лише через оформлення документів у своїх осередках. У фонді застерігають від шахрайства.

Нагадаємо, ми писали, хто з переселенців може отримати грошову допомогу вдруге.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.